VANCLEAVE, MS
Friday
Friday May 17 2024 7:30PM
 
BAREBACK RIDING
  1 MATTHEW SMITH, TYLERTOWN MS
 
 
STEER WRESTLING
  1 SAM MCBRIDE, POPLARVILLE MS
  2 TATE JOINER, HUSLTE LA
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 JEB STEWART, LUCEDALE MS
  2 SEAN PORTER, FRANKLINTON LA
  3 TYLER PORTER, FRANKLIN LA
  4 TYLER GREER, HURLEY MS
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 MORGAN MEEKINS, LUMBERTON MS
  2 KENNA GRAVES, POPLARVILLE MS
  3 GRACIE BRASCH, LUCEDALE MS
  4 ZOEY CARPENTER, RUTLEDGE AL
  5 LAUREN BOOTY, OSYKA MS
  6 BLYTHE ODOM, PICAYUNE MS
  7 KATE EILAND, KENTWOOD LA
  8 ASHLEA PIERCE, LIVINGSTON LA
  9 ALLIE CURRIER, AMITE LA
  10 JILL DESOUGE, TICKFAW LA
 
 
TEAM ROPING
  1 TRENT DAVIS, LUMBERTON MS
KASON DAVIS, LUMBERTON MS
  2 NOAH YAWN, LUCEDALE MS
JEB STEWART, LUCEDALE MS
  3 KASON DAVIS, LUMBERTON MS
TRENT DAVIS, LUMBERTON MS
  4 TYLER GREER, HURLEY MS
JEB STEWART, LUCEDALE MS
 
 
BARREL RACING
  1 MEGAN WATTS, GULFPORT MS
  2 LORI CHESTNUT, VAN CLEAVE MS
  3 MCKENZIE MORGAN, STEPHENVILLE TX
  4 ZOEY CARPENTER, RUTLEDGE AL
  5 DEBBIE DOENNER, OSYKA MS
  6 MAKAYLA ZACHARY, MOSS POINT MS
  7 LAUREN BOOTY, OSYKA MS
 
VANCLEAVE, MS
Saturday
Saturday May 18 2024 7:30PM
 
BULL RIDING
  1 LANE WESTROPE, WESSON MS
  2 LOGAN STEVENS, LORANGER LA
  3 JAY RODRIGUE, THIBEAUX LA
  4 ROWDY WEAVER, WESSON MS
 
 
STEER WRESTLING
  1 KENDALL DEESE, STATE LINE MS
 
 
TIE DOWN ROPING
  1 MARCUS THERIOT, LUMBERTON MS
  2 COLTEN KENT, ATMORE AL
  3 MASON THERIOT, POPLARVILLE MS
  4 CODY KENT, ATMORE AL
  5 DEVIN RIGSBY, DAPHNE AL
 
 
BREAKAWAY ROPING
  1 HOLLIE LADNER, POPLARVILLE MS
  2 BROOKE LADNER, POPLARVILLE MS
  3 SUZANNE MOSELY, LAUDERDALE MS
  4 MOLLI RAE KINCHEN, TIFAW LA
  5 AMBER MOFFAT, LUMBERTON MS
  6 LAKEN ANDERSON, POPLARVILLE MS
  7 JACEY GRAVES, POPLARVILLE MS
  8 SARA BURKS, CARRIERE MS
  9 MELAYNA THERIOT, POPLARVILLE MS
  10 JESSIE STOCKSTILL, POPLARVILLE MS
  11 LINDSEY PENDER, PERKINSTON MS
  12 GENTRY WILSON, POPLARVILLE MS
  13 KAMDYN SHAW, PERKINSTON MS
 
 
TEAM ROPING
  1 MASON THERIOT, POPLARVILLE MS
COLE CURRY, LIBERTY MS
  2 MARCUS THERIOT, LUMBERTON MS
LUCAS KOEHN, MACON MS
  3 MARCUS THERIOT, LUMBERTON MS
COLE CURRY, LIBERTY MS
  4 MASON THERIOT, POPLARVILLE MS
LUCAS KOEHN, MACON MS
 
 
BARREL RACING
  1 STEPHANIE JOYNER, HENRYETTA OK
  2 LINDSEY PENDER, PERKINSTON MS
  3 LYNN HODGES, SUMMERDALE AL
  4 BOYKIN HASKINS, FAIRHOPE AL
  5 STEPHANIE MILLER, XX MS
  6 LAKEN ANDERSON, POPLARVILLE MS
  7 GRACE HILTON, VANCLEAVE MS
  8 CARLI HODGES, SUMMERDALE AL
  9 EMILY WILLIAMS, BOYD TX
  10 KASIDI SMART, NEWTON MS
  11 TRINITY FRAZIER, AXIS AL